Loading...
8.Uluslararası İstanbul Opera festivali

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nü Türkiye’nin kültür sanat yaşamına destek vermek amacıyla organize ettiği8. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 13-23 Haziran 2017 tarihleri arasında operaseverlerle buluşuyor.

Festivali kapsamında, Zorlu Center'de gerçekleştirilecek ‘Opera Yıldızları’ konserinin yanı sıra, Mozart, Verdi ve Gounod gibi ünlü bestecilerin seçkin yapıtlarını izlemek mümkün olacak. İki hafta sürecek festival, 13 Haziran Salı akşamı, Yekta Kara’nın sahneye koyduğu W. A. Mozart'ın ünlü eseri ‘Saraydan Kız Kaçırma’ operası ile başlıyor. Mozart'ın Türk-Osmanlı yaşayışından ve müziğinden etkilenerek bestelediği eser, 13-14-15 Haziran akşamları, aralarında Çinili Köşk'ün de bulunduğu İstanbul Arkeoloji Müzeleri bahçesinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneliyor. Orkestra Şefi Zdravko Lazarov.

MACBETH VE FAUST GÖSTERİMLERİ

Ankara ve İstanbul Operası'nın kurucusu, devlet sanatçısı, rejisör, opera sanatçısı Aydın Gün'ün anıldığı bir dizi konser de İstanbul’da olacak. Bu kapsamda ‘Operanın Yıldızları’ konseri verilecek. Ayrıca, 20 Haziran’da Shakespeare’in ünlü eserinden uyarlanan ‘Macbeth’ de izleyicilerle buluşacak. Festivalin kapanışı ise ‘Faust’ operasıyla yapılacak.

Yorumlar

- toplam: 0

Yorum

You cannot edit posts or make replies: You should be logged in before you can post.