Loading...

Özlem Ocak

1969 yılının Kasım ayında İstanbul’da doğdum..

İyi bir müzik dinleyicisi ( başta klasikler olmak üzere ) ve sanatsever olan sevgili babam Tanju Ocak ve her daim gelişmeye, yenilenmeye ve öğrenmeye açık bir eğitimci olan sevgili annem Gönül Ocak’ın genleri, sevgiyle destekleri ve ortam sağlamaları sayesinde sanatın ve sporun pek çok dalıyla hem uygulayarak hem de izleyerek, dinleyerek, okuyarak tanıştım…Bale, resim, müzik (blokflüt, mandolin, gitar, keyboard, piyano) tiyatro, dans, yüzme, basketbol ve voleybol…

Erken yaşta hayatıma giren bu birbirinden güzel dallardan beni hep mutlu eden, tutkum olan “müzik sanatı”nda yoğunlaştım ve meslek olarak seçtim..Yan uğraş olarak da dansı (Arjantin Tango), yoga ve yüzmeyi..

25 yıldır mutluluk ve zevkle icra ettiğim meslek hayatımda hedeflerim ;

Doğru pedagojik ve psikolojik yaklaşımla, dünya standartlarındaki gelişkin ve modern sistemlerle uyumlu, tarafımdan kişiye özel düzenlenmiş müzik eğitimi vermek ve piyano çaldırmak.. Müzik türleri, besteciler ve dönemler ile ilgili bilgi sahibi yapmak.. Klasik müzik başta olmak üzere; iyi ve güzel müzik dinlemeyi öğretmek, şahsi müzik zevkinin oluşması, gelişmesi ve sürekliliği için rehberlik.. Konserlere ve diğer kültür sanat etkinliklerine katılma, izleme alışkanlığı kazandırmak.. Mesleki birikimime, tecrübelerime dayanarak uyguladığım ve başarılı sonuç aldığım “müzik dinleyerek terapi” alanında daha çok “ruh ve can”a dokunabilmek.. Müzik başta olmak üzere sanat gibi sonsuz bir deryanın kapılarını aralamak.. Hayatın her evresine eşlik edebilecek bir dost kazanılmasına katkıda bulunmak..

Sanatın eşsiz güzellikleri hep sizlerle olsun..


Akademik Kariyer

1998 -
Özlem Ocak Piyano Dersleri (İstanbul)

1994 - 1998
Özlem Baysal(Ocak) Müzik Merkezi-Kurucu & Öğretmen (eski Şaşkınbakkal Yamaha Müzik Kursu)

1992 - 1994
Yamaha Müzik Kursu-Türkiye Eğitim Sorumlusu

1990 - 1992
Yamaha Müzik Kursu-Keyboard ve Piyano Öğretmenliği (Şişli&Şaşkınbakkal)

1986 - 1990
Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü Piyano Anasanat Dalı

1980 - 1986
Erenköy Kız Lisesi

1975 - 1980
Melahat Şefizade İlkokulu