Loading...
Sevgili Öğrencim Gonca diyor ki;

Sevgili Gonca tutkusunu keşfetmiş ve peşinden gitme cesaretini, sabrını göstermiş, kabiliyetini ve potansiyelini en güzel şekilde kullanmış, gerçekten “örnek” bir müzik aşığıdır..Yüreğinden gelen kelimeleriyle.. Ö.O.

“Merhaba! 1990 yılında Müzik ile ilk tanıştığımda 4 yaşımdaydım. Oyuncak klavyem ile uğraşa uğraşa iyi ki doğdun şarkısını notasız çaldığımda, ailem müzik eğitimi almam gerektiğini anlayıp 8 yaşımda beni Özlem Ocak ile tanıştırdı. O zamanlar çok içime kapanık bir çocuktum. Kimseye kolay kolay ısınamazdım.  Çabuk pes ederdim. Özlem Abla, güler yüzü çocuk psikolojisinden inanılmaz derecede iyi anlaması ve müthiş piyano öğretme tekniği sayesinde benim piyanoda hayal edemeyeceğim yerlere gelmemi sağladı.. Ve daha da özeli artık içine kapanık o çocuktan eser yok:)))8 yaşımda başladığım bu tutkuyu hiçbir zaman bırakmadım. En yoğun günlerimde bile stres atmak dertleşmek için piyanomun başına koştum tatillerde bile piyanomu hep çok özledim!

Üsküdar Amerikan Lisesi’ndeyken Müzik Kolu Başkanlığı yaptım, öğretmenler ve arkadaşlarımla piyano sayesinde unutulmaz anlar yaşadık. Kasdav’da okulumu temsil ettim. Üniversitedeyken bir dolu blues, jazz müzik gruplarım oldu. Şu anda albümü olan bir dolu insana demo albüm kayıtlarında piyano/klavye çaldım. Park Ormanda bir festivalde yaklaşık 1000 kişinin önünde korkusuzca çok keyifli bir konser verdik.

Ve iş hayatım PwC denetim firmasında başladı. Geceli gündüzlü çalışmama rağmen hala müzik tutkumdan vazgeçmedim. 2. İşim Doğuş Holdingdeyken Rahat isimli müzik grubumuz ile Chill Out Festivalde Türkiyeyi temsilen sahne aldık, bir dolu jazz club’te çalma fırsatı elde ettik. Doğuş Holding’te üst düzey yöneticiler ile kurduğum iyi iletişimi de yine müziğe borçluyum. Şu anda İKSV’de satış ve iş geliştirme departmanındayım.

Hayal ettiğim mutlu olduğum işi yaptığım ve ilk aşkım olan müzik ile daha çok içiçe olduğum için çok mutluyum. Hala bir dolu müzik grubu ile sahne alıyor besteler yapıyorum.

Piyano derslerine yeni başlayan miniklere ve akranlarıma tavsiyem; sakın pesetmeyin! Denemekten korkmayın! Yetenek işin %10u geriye kalan ise her gün eğlenmek için çalmak! Pratik yaptıkça hayallerinize ulaşacak daha büyük hedefler kuracaksınız! Okul hayatı ve iş hayatınızda insanlar bu özelliğinizle sizleri hep hatırlayacak.  Mülakatlarda sosyalliğiniz ve iş/okul dışında anlatacak çok şeyiniz olacağı için hep kazanacaksınız! Anne babalara tavsiyem ise çocuklarını Özlem Ocak’tan başkasına emanet etmesinler. Özlem Abla benim sadece piyano öğretmenim değil aynı zamanda içimi döktüğüm yanındayken çok eğlendiğim eğlenirken piyanoya dair herşeyi hiç sıkılmadan öğrendiğim tek insan. Çocuklarınızı ve kendinizi psikologlara götürüp mutluluğu aramak yerine müzik ile tanıştırın/tanışın! Sevginizi, öfkenizi, mutluluğunuzu içinizde hissettiğiniz ne varsa herşeyi müzik ile anlatın çocuklarınızın da bunu yapmasını sağlayın bence sonsuz mutluluğun tek anahtarı bu!! Sevgi dolu günler dilerim!!”

gonca varol