Loading...
Sevgili Öğrencim Selin diyor ki;

İşte benim paha biçilmez ödüllerim; kalpten, sevgiyle yazılmış,Selinciğim’in deyişiyle “su gibi akmış” kelimeler..Sağol benim tatlı kızım..Ö.O.

“Her yıl biraz daha büyüdükçe, hayat gayesi, yoğunluğu, sorumlulukları arttıkça; bize ait olan zamanın kıymeti de bir o kadar artıyor. Bu zamanı; zeveklerimizi keşfettiğimiz, kendimizi geliştirdiğimiz, ruhumuzu, huzurumuzu beslediğimiz anlarla doldurduğumuzda hayat zenginleşiyor, sıradan olmaktan çıkıyor, kişiye özgü oluyor.

İşte benim için de, hayatımı benim yapan, kattığı değerlerle farklılaştıran, huzur veren, mutlu kılan öğelerden biri de müzik… Klasik müzik hem de.

6 yaşından itibaren piyano başına her oturduğumda güleryüzüyle, anlayışıyla, sevgisiyle, yeteneğiyle bana bu tohumu veren, yetiştiren, büyüten, kocaman bir ağaç haline getiren canım piyano öğretmenim, ablam, Özlem Ocak sayesinde.

Kendime başıma kaldığımda çaldığım, duyguma duygu katan Für Elise, coşkuma ortak Ronda Alla Turca, ya da her bir notasının keyfini çıkararak dinlediğim Arthur Rubinstein benim huzur, mutluluk kaynaklarımın başında geliyor. Evdeki piano, cd’deki eserler, repertuarımdaki notalar ise en değerli varlıklarım arasında.

Pianoyu sadece standart akorlardan ziyade melodiye çeviren, en sevdiğim film müziğinin o haftaki yeni parça olduğunu gördüğümdeki heyecanı yaratan, klasik müziği sıcacık hale getiren, bana bu zevki, zenginliği yaşatan Özlem Ocak’a kocaman bir teşekkür etmek isterim, bana kattığı ve öğrettiği bu ömürlük yetenek ve kazandırdığı ayrıcalık için, hayatımı zevklendirdiği ve renklendirdiği için.

Herkese müzikli, notalı, keyifli anlar, melodiler dilerim.”

Shell, Marka Müdürü

Galatasaray Üniversitesi, MBA
Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
Üsküdar Amerikan Lisesi

selin murat