Loading...
Sevgili Öğrencim Hande diyor ki;

Sevgili Öğrencim Hande neredeyse elime doğdu..Ablası sevgili Nihan öğrencimken, annesinin kucağında bebecikken tanıştım o “sevgi dolu” gözlerle..Seneler sonra genç bir hanım olduğunda çok mutluyum ki tekrar buluştu yollarımız..Bu kez de Hande zaten içinde olduğu “sanatın eşsiz güzelliklerine” “müziği” de katmaya karar vermişti..Kendi kelimeleri ile… Ö.O.

“Müzik büyülü bir şey, çaldığı hale göre bütün ruh halinizi değiştirebilir.. Mesela hüzünlü olduğunuzu zannederken oynak bir şey çalsa tüm hüznünüz bir kenarda kalır ve içinizden dans etmek gelir.. Ya da kendinizi mutlu mu hissediyorsunuz o zaman da duygusal bir şey çalmaya görsün hemen depresife bağlar insan.

Müzik her şeyi değiştirebilir. Ve bence iyi müzik siz isteseniz de istemeseniz de gözlerinizi kapatır. Çünkü böyle müzikleri başka türlü dinleyemezsiniz. Gözler dışarı açılan pencerelerdir, peki ya kapatınca.. İştee o zaman ruha açılırlar. Müzik ruhunuzun en derinlerine işler.

Ben de bir gün bu hisler içindeyken salonumuzda uzun zamandır çalınmayı bekleyen piyanoyu fark ettim. Böylece zaten ablamın da hocası olan sevgili Özlem ablayla piyano yolculuğuna çıkmış oldum. Onun nazik ve yumuşak yaklaşımıyla ilerlerken müziğe ve tuşlara nasıl dokunulacağını öğrendim. Bu güzel zevki bana tattırdığı için ona çokk teşekkür ediyorum ve onu çok seviyorum.”

Sevgiler
Yeditepe Üniversitesi / Resim Bölümü

hande kara